« آب رفته به جوی باز نمی گردد" - بهنام چنگائی | Main | تجمع اوباشان ولی فقیه در شهرک شهید کلاهدوز مقابل منزل حسین علایی:صمد سین »

آیا ملایان استقلال سیاسی دارند؟

 

کمونیست ایرانی میگوید  

 

باید وزن تبلیغ و ترویج علیه ارتجاع سرمایه داری جهانی و ارتجاع سرمایه داری خودی یک اندازه باشد ورنه به مقاصد نویسندگان و مسئولین سایتها میتوان مشکوک بود. مثلا اگر میگوئیم سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی باید شعار سرنگونی تک تک دولتهای ارتجاعی سرمایهداری را هم بدهیم. اگر علیه یکی شعار نمیدهیم علیه هیچکدام نباید شعار دهیم.


کارگران جهان متحد شوید!
سرنگون باد روابط طبقاتی سرمایه داری در جهان و ایران!
 
ایرانی انساگرا میگوید

 
والا شعار دادن دردی را دوا نمیکند!! دردها و آلام اجتماع بشری زمانی التیام و شفا می یابد که طبقه و طبقه بندی انسانی محو و نابود شود مانند طبقه اعیان و اشراف؟؟؟ طبقه سرمایه داران ، طبقه تحصیل کرده ، طبقه کارگر ووو...
همه انسانند و هرکسی شایسته خوشبخت بودن است ، نه طبقه دارد و نه زن و مرد!!!
زنده باد و مرده باد یا جاوید باد و نابود باد و اینگونه شعارها دلخوشکنک است و چاره ساز نیست.
 
ایرانی دیگری میگوید
 
رژیم مزدور و ننگین جمهوری اسلامی علی رقم تبلیغات عوام فریبانه و شعارهای ظاهراً ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی در واقع مطیع و فرمانبردار امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا میباشد . تمام این جارو جنجالها مانند بستن تنگۀ هرمز و اشغال سفارتها و دستگیری جاسوسان و بحران اتمی و غیره تنها برای فریب دادن مردم است . در واقع رژیم جمهوری اسلامی مانند رژیم شاه وابسته به امپریالیسم است
 
یک خانم ایرانی میگوید
 
رژیم جمهوری اسلامی مرتجع و ضد انقلابی است و سرنگونی اش باید در دستور هر جریان انقلابی باشد .اما این رژیم مرتجع ، مثل رژیم شاه وابسته نیست .کاخ سفید نمی تواند خامنه ای را با یک تلفن به خروج از کشور وادا رکند . همانطور که با شاه کردند . تحلیل های این چنینی خطر جنگ را ناچیز می گیرند .همین نوع تحلیل ها قذافی را هم وابسته و سگ زنجیری امپریالیسم می دانستند و می گفتند جنگ زرگری است .بعد دیدید که رفتند و قذافی را با وضع فجیع کشتند و حکومتش را هم سرنگون کردند .رژیم ایران اگرچه انقلاب در ایران را سرکوب می کند اگرچه سیاست نئولیبرالی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را به پیش می برد ولی رژیمی است دردسر ساز .فشار صهیونیست های اسرائیلی برای حمله به ایران یک فشار واقعی است .
               

 

جواب به این خانم ایرانی از سوی  گویندگان  قبلی

 خانم محترم ؛ این رژیم ج.ا. بیشتر از آنچه شما فکر میکنید مزدور ، خائن و و ابسته است خمینی با توافق سران کشورهای امپریالیستی در کنفرانس "گواد آلوپ " جانشین شاه شد . " رمزی کلارک " وزیر دادگستری آمریکا در نوفل لوشاتو با خمینی ملاقات داشت وخمینی از مدتها قبل از رفتنش به نوفل لوشاتو به امپریالیسم قول همکاری داده بود ...... و همین سه هفته پیش فاش شد که اسرائیل توسط یک شرکت واسطۀ دانمارکی به جمهوری اسلامی وسایل استراق سمع و فیلترینگ اینترنت و شکنجه به قیمت ده ها میلیون دلار فروخته ، و این برای اولین بار و آخرین بار نیست که اسرائیل با رژیم جمهوری اسلامی چنین معاملاتی میکند ، مانند رسوایی " ایران گیت و مک فارلین " در سال 1986 و ده ها و ده ها سند دیگر مزدوری رژیم جمهوری اسلامی را برای همه روشن کرده . این مسائل نهانی را باید افشا نمود تا آن بخش از اپوزیسیون که در برابر این رژیم متوهم مانده دریابد که ماهیت واقعی رژیم جمهوری اسلامی چیست . در واقع تضاد اصلی تضاد خلق با امپریالیسم است .

افشا میگوید


 
عملا اینها خط آمریکا و سازمان بی المللی پول را بپیش میبرند.ولی خوب از سویی هم با چسبیدن بخرافات قرون وسطا مانع برای فرهنگ سرمایه داری و سبب دردسر آنان هستند.اینان نمیتوانند هم جبهه داخلی را سرکوب کنند و خواسته های خود را مثل رژیم خرافی عربستان بپیش ببرند و در خارج هم مزاحم فرهنگ سرمایه داری باشند.این همه تبلیغات برای دمکراسی و حقوق بشر برای سرمایه داران غربی لازم است تا بتوانند توده ها را بفریبند و با پنبه سر ببرند که کارساز نبوده است و منجر به حرکت اشغال وال استریت شده است.بنابراین درست است ده ها بار پیش از شاه به آمریکا سود رسانده اند ولی نتوانسته اند با ارزشهای آمریکا همراه شوند مثل رژیم اپارتاید در افریقای جنوبی هستند وباید بروند

 

نوشته ای از سه سال قبل
سیاستهای خمینی و تعاون و همکاری او با ریګان بقوت ګرفتن سرمایه داری جهانخوار کمک کرد و خمینی برای محبوبیت ریګان و این که نشان دهد او چقدر از ریګان می ترسد ګروګانهای آمریکایی را هم زمان با مراسم تحلیف ریګان انجام داد تا این حس غلط را به ناسیونالیستهای آمریکایی و مردم آمریکا بدهد که آمریکا زیر نظر ریګان آمریکای واقعی است ولی کارتر رییس جمهور قبلی بی عرضه است و نتوانست غلطی بکند!!!!
ریګان بهمراه مارګارت تاچر سیاستهای ضد کارګری و طبقات ضعیف اجتماع را بېیش برد و موجب ثروتمندتر شدن ثروتمندان و فقیر تر شدن فقیران حتی با وجود توسعه اقتصادی در جهان شد و خمینی هم شریک او در این ېیروزی ها بود ولی کارتر حداقل زنده ماند و کتابی نوشت که سیاستهای اسراییل را نیبت به فلسطین محکوم کرد و آن سیاستها را آېارتاید و ضد دمکراسی نام نهاد.این عمل کارتر موجب راه افتادن تبلیغات ګمراه کننده علیه وی از سوی اسراییل و محافل سرمایه داری جهانخوار شد حتی با وجود این که او ریییس جمهور سابق آمریکا هم بوده است.
اصولا سیاست شاه و خمینی هیچ فرقی ندارد هر دو دلالان تولیدات غربی هستند ولی رژیم خمینی آدم کش تر و دزد تر است
سیاست کورش بازی و آریا بازی همان ماسکی است که دلالان حاکم تولیدات غربی (حکومت شاه در ابتدا و ملایان ېس از وی)بچهره خود زده بودند تا همسویی و نوکری خود برای غربیان را از چشم ملت ایران ېوشیده نګه دارند که متاسفانه با ماسک اسلامی ولایت فقیه ملت ایران اسیر حاکمانی مثل شاه شد مثل شاه بمعنای نوکر غربیان جهانخوار و دلال تولیدات غربی ولی البته خونخوار تر و خرافاتی تر از شاه ولی در یک خط و یک سیاست با شاه هستند. 

 

آنچه مى خوانيد ماجراى ايران كنترا مى باشد كه از زبان آقاى هاشمى رفسنجانى جارى گرديده است. اين بخش مهم در ماهنامه خواندنى �شماره 37 (البته به نقل از گفتگوى روزنامه همشهرى با ايشان) قابل رويت است.

خريد سلاح در زمان جنگ

كار براى خريد سلاح از كجا شروع شد؟

هاشمى رفسنجانى:اولين نامه اى كه به من نوشته شد از سوى فردى به نام قربانى فر بود. او نوشت كه در جلسه ناهارى كه با بوش و ريگان داشتم، بحثى در مورد ايران مطرح شد. در آن جا گفته شد كه آمريكا دارد اشتباه مى كند. چون روى بازنده ى جنگ سرماى! ه گذارى كرده است و اين سوال طرح شد كه چرا آمريكايى ها با ايران كار نمى كنند؟ قربانى فر نوشته بود كه در آن جلسه، اين منطق پذيرفته شد.

آقاى مهندس مير حسين موسوى مشاورى به نام آقاى كنگرلو داشت كه نامه ى قربانى فر را براى من آورد و اين چيزها در آن نوشته شده بود. به اين ترتيب تعامل ها شروع شد. هم آن ها با احتياط عمل مى كردند و هم ما مواظب بوديم. مقامات مهم كشور و سران سه قوه هم در جريان كار بودند و كارها با نظم پيش مى رفت. موضوع هم اين طور لو رفت كه اين ها يك مقدارى از اقلامى را كه به ما دادند گران فروختند، براى اين كه پول اضافه اش را به نيكاراگوئه ببرند.! چون در آن جا خرج داشتند. بعدا در اسنادش ان مشخص شد كه اين پول ها را براى آن جا مى بردند. ما چون قيمت ها را مى دانستيم حدود 5-6 ميليون دلار از پولشان را نداديم. قربانى فر گفت: من اين پول را خودم داده ام. چون اين پول را از قبل مى گيرند و بعدا اسلحه مى فرستند. از طرفى اين جا هم حساب و كتاب بود و ما نمى خواستيم پول اضافى بدهيم. مدتى معطل كرديم و بالاخره هم آن 5-6 ميليون دلار را نداديم، چون با ما گران حساب كرده بوند. قربانى فر نامه اى به آقاى منتظرى نوشت و شكايت كرد كه پول مرا نمى دهند. احتمالن افرادى كه در دفتر آقاى منتظرى بودند اطلاعات را به مجله "الشراع" داده بودند و آن نشريه هم چاپ كرد. احتمال ديگرى! كه عده اى به آن معتقد بودند اين است كه اسراييلى ها اين موضوع را فاش كردند. چون اسراييلى ها دستشان در كار بود و بعدها متوجه شديم بعضى از محموله ها از انبار آمريكا در اسراييل مى آمد. يك بار محموله گلوله هاى هاگ به فرودگاه رسيده بود، نيروهاى ما ديدند مارك اسراييلى روى آن است. همان جا نگه داشتند. گفتيم ما از اسراييل نمى خواهيم و آمريكايى ها بايد خودشان بدهند.

ايران نگار:چند نكته را مى توان در اين گفتگو يافت:1- قربانى فر كيست كه هم مى تواند با بوش پدرو ريگان ناهار بخورد و هم مقامات ايران را در جريان مذاكرات خود با آن ها قرار دهد. او احتمالن يك فرد قدرتمند سياسى- اقتصادى بوده است كه توانست ه 5-6 ميليون دلار از جيب خود خرج نمايد و البته اين خرج نمودن براى اين نبوده كه دل نگران منافع ايران بوده است چون پس از پرداخت نشدن اين مبلغ از سوى ايران به آيت الله متنظرى گلايه نامه اى نگاشته است. 2- در همان زمانى كه سلاح ها به ايران فروخته مى شده است سخنگوى وزارت خارجه ايران ادعاهاى ريگان مبنى بر حضور نيروهاى ايرانى در شمال نيكاراگوئه را رد مى كند(3 ارديبهشت 1364). در 24 آبان 1365 ريگان موضوع فروش سلاح هاى ايران را به صورت رسمى فاش مى سازد. او مى گويد: ما به مدت 18 ماه در رابطه با ايران يك طرح ديپلماتيك سرى داشتيم. اين طرح به دليل ساده ترين و بهترين منظورها انجام شد كه عبارتند از : تجديد رابطه با ايران و عراق، از بين بردن تروريسم دولتى و خرابكارى و تسريع بازگشت سالم گروگان ها. ريگان همچنين به اجازه انتقال مقدار كوچكى از تسليحات دفاعى و قطعات يدكى براى سيستم دفاعى ايران اشاره مى كند. هرچند تازمان اعتراف رسمى مك فارلين اين قصه رازالود بود. رابرت مك فارلين در همان تاريخ فاش مى سازد كه ماموريت مخفى وى به ايران در اواخر سال گذشته مسيحى از طريق يك ميانجى در لندن ترتيب داده شده بود. در 5 آذرماه 1365 هنگامى كه قضيه فروش سلاح ها و سفر مخفيانه ى مك فارلين سروصداى زيادى به پا مى كند مشاور امنيت ملى ريگان و معاون و! ى بركنار مى شوند... 3- مك فارلين در ماموريت خود به ايران با چه كسانى ملاقات مى كند؟ پاسخ به اين پرسش مى تواند روشن كننده ى بسيارى از قضايا باشد.

http://209.85.173.132/search?q=cache...lnk&cd=7&gl=us

 

ميبينيد که مذاکره را خود هاشمی رفسنجانی شروع کرده است و بدون اجازه خمينی هم مک فارلين و هواېيمايش نميتوانست به ايران بيايد و دفاع خمينی از رفسنجانی و جمع و جور کردن قضايا هم نشانه ای از اين رفتار خمينی و آګاهی او از قضييه است و حتی اولين دستور بوش حمله کننده بعراق و بر اندازی صدام اين بود که اسرار دولتی ايران کنترا افشا نشود با اين که زمان افشای آن اسرار قانونا بسر آمده بود زيرا همسويی ملايان و آمريکا را بخوبی افشا ميکرد که ېدر همين بوش و معاون ريګان از سر دمداران آن مساله بودند و موجب تنفر آمريکاييان و ايرانيان از آنها ميشد.
______________

ابوالحسن بنی صدر اولين رييس جمهور ايران:

پرسش: پيش خودتان ترديد داشتيد که آيا سکوت کنيد يا نه؟

پاسخ: بله، اين ترديد را داشتم که سکوت کنم، گوشه‏ای بنشينم و به قول آقای خمينی به تأليف بپردازم. ولی اصل قضيه اين بود که اين آقايان زدوبند محرمانه‏ای با دستگاه ريگان و بوش کرده بودند که بعد به افتضاح‏های "ايران گيت" و "اکتبر سورپرايز" تبديل شد. اين‏ها نمي‏گذاشتند من در گوشه‏ای ساکت بنشينم. کسانی را هم که مطلع بودند، سرشان را زير آب کردند.

مساله‏ دومی که در گفت‏گو با دوستان پيش! آمد و من قانع شدم که بايد به صحنه‏ اصل� � آمد تا بتوانيم مبارزه را ادامه بدهيم، اين بود که با اين زدوبند محرمانه و ادامه‏ جنگ، ماندن در ايران و سکوت کردن به اين معنا است که عمری را که گذاشتيم برای اين که جامعه به سوی استقلال و آزادی برود، هدر رفت. پس بايد به جايی برويم که مي‏توانيم اين‏ها را افشا کنيم. قضيهء‏ "اکتبر سورپرايز"، "ايران گيت"، فسادهای بزرگ و ترورها، همه را من و دوستان‏ام افشا کرديم.

منبع

http://www.newsecularism.com/2009/02...-Interview.htm

*******************************

روايت جديد از ماجراى مك فارلين

مقام هاى فعلى و سابق وزارت خارجه مطرح كردند؛

اعتماد ملى: حسين شيخ ا! لاسلام قائم مقام وزارت امور خارجه و محمدجواد لاريجانى معاون سابق وزارت امور خارجه و عباس ملكى معاون اسبق وزارت خارجه در جلسه اى روايت جديدى از ماجراى مك فارلين را مطرح كردند. به گزارش ، حسين شيخ الاسلام قائم مقام وزارت خارجه در جلسه اول نشست مذاكرات ديپلماتيك در 30 سال انقلاب اسلامى در دانشگاه صنعتى شريف گفت: ارتش عراق دو برترى زرهى و هوايى بر ما داشت، آن زمان بحث قطعنامه 598 مطرح بود و ما براى رفع اين نقيصه مذاكرات با مك فارلين را انجام داديم، قصد ما اين بود كه با يك عمليات مهم شرايطى ايجاد كنيم كه خواسته هايمان در قطعنامه گنجانده شود به همين دليل كسى كه از طرف ما با آمريكايى ها مذاكر ه مى كرد قيافه اى داشت كه به نظر مى رسيد بهره هوشى خيلى كمى دارد ولى آمريكايى ها گول خوردند. وى افزود: مك فارلين رئيس شوراى امنيت ملى آمريكا بود، آدم بسيار باشخصيتى بود وقتى شكست خورد اقدام به خودكشى كرد كه نجات پيدا كرد. او با آن منصب و پست و شخصيتش تنها درخواستش از ما اين بود كه در هتل استقلال تهران بايستد و آقاى هاشمى رفسنجانى كه رد شد به او سلام كند. شيخ الاسلام اضافه كرد: مذاكرات خوب پيش مى رفت، ما موشك هاى و مى خواستيم، آمريكايى ها نداشتند و از ذخايرشان در اسرائيل براى ما فرستادند، وقتى آقاى هاشمى فهميد، گفت: آنها را برگردانيد، در جنگ با يك ك! شور عربى نمى شود از آنها استفاده كرد.

قائم مقام وزارت خارجه گفت: ما قصد داشتيم مهم ترين حمله خود به فاو را انجام دهيم، تحليل ما اين بود كه اگر فاو را بگيريم عراق مثل افغانستان مى شود و هيچ راهى به درياى آزاد نخواهد داشت. مى دانستيم در اين حمله، عراق نقطه به نقطه فاو را خواهد زد ولى در اين حمله ما نمى توانستيم هواپيماى آنها را در تهران بزنيم. وى افزود: 76 هواپيماى عراقى را در فاو سرنگون كرديم، اگر حمله به فاو نبود قطعنامه عليه ما صادر مى شد ولى ما توانستيم دو خواسته اعلام آغازگر جنگ و پرداخت غرامت را در قطعنامه 598 بگنجانيم، هرچند عده اى در مجلس ا! عتراض كردند و امام(ره) دستور دادند اعتر اضات متوقف شود، اگر امام نمى ايستادند مشكل ايجاد مى شد، اگر مذاكرات مك فارلين و موضوع موشك هاى و نبود نمى توانستيم در فاو پيروز شويم.

در ادامه اين جلسه محمدجواد لاريجانى هم درباره مك فارلين گفت: ريگان رئيس جمهور وقت آمريكا در حال سقوط بود لذا استراتژى كار با ايران پيروز را مطرح كرد ولى صهيونيست ها توسط دو جاسوس موساد كه در هيات مك فارلين بودند و بعدا در سقوط هواپيما در آمريكاى لاتين كشته شدند مذاكرات را به هم زدند.

عباس ملكى هم در دومين نشست مذاكرات ديپلماتيك در 30 سال انقلاب اسلامى درباره خاطرات خود از مذاكرات مك فارلين گفت: در ژانويه سال 1981 ريگان رئيس جمهور آمريكا شد، گروگان هاى آمريكايى در ايران آزاد شده بودند و ايران هم به دنبال موشك هاى هاگ بود. يك دلال اسلحه پيدا شد و گفت موشك هاى هاگ را براى شما تهيه مى كنم، با آمريكايى ها مذاكره كرد، آنها هم قبول كردند كه از اين موشك ها به ايران بفروشند چون پول آن را براى ضدانقلابيون نيكاراگوئه لازم داشتند و نمى توانستند از طرق رسمى و بودجه مصوب كنگره اين پول را تهيه كنند. بعضى ها در كنگره مخالف اين كمك بودند. اين موضوع يك دليل موافقت دولت ريگان با فروش اسلحه به ايران بود، دليل ديگر اينكه فكر مى كردند از اين طريق مى توانند به ايران نزدى! ك شوند چون ايران مهم ترين كشور منطقه بو د. بعدا گفته شد دو هواپيماى حامل اسلحه به ايران آمدند و روى سلاح ها آرم اسرائيل بوده است.

وى افزود: مك فارلين با كيك و انجيل آمد چند روزى هم در تهران بود و رفت. چون سلاح ها آرم اسرائيل داشته همه را پس داديم. ظاهرا قصدشان اين بود كه پس از استفاده ما از اين سلاح ها، عراق از اين آرم ها عليه ايران به عنوان همدست اسرائيل استفاده كند. وى اضافه كرد: جريان مك فارلين ابتدا توسط روزنامه الشراع نقل شد و آقاى هاشمى رفسنجانى بهتر ديد كه خودش در مورد اين مذاكرات صحبت كند. كسى هم كه اين خبر را به الشراع داده بود دستگير شد.

وى به ملاقات خود و جواد لاريجانى با ! آندره گروميكو رئيس جمهور روسيه در جريان جنگ ايران و عراق اشاره كرد و ملكى گفت: هر بار كه ايران به نيروهاى عراقى حمله مى كرد و غنيمت جنگى مى گرفت، اكثر غنائم اعم از تانك و كاميون و... نو و صفر كيلومتر بودند و حتى روكش صندلى ها و برخى اتيكت هاى آنها هم كنده نشده بود.

اين نشان مى داد كه يك پل هوايى بين مسكو، پاريس، لندن با بغداد براى رساندن اسلحه به اين كشور وجود دارد. روسيه خود را متعهد به معاهده 1972 با عراق مى دانست. وى افزود: فرصتى پيدا شد و هياتى از ايران به روسيه رفت تا جلوى اين روند را بگيرد.

بعد از پايان مذاكرات آقاى لاريجانى به گروميكو گفت! ، اميدواريم شما را در تهران ببينيم. گرو ميكو گفت، چطور؟ من كه تازگى ها تهران بودم. ما تعجب كرديم، لاريجانى سوال كرد، كي؟ گروميكو گفت، همين چند وقت پيش، سال 1942 با استالين به تهران آمدم. اين سخن گروميكو يعنى اينكه شما خيلى جوان تر از آن هستيد كه بخواهيد مرا به اين راحتى ببينيد.

ملكى افزود: بعضى ها فكر مى كنند هرچه در تكنولوژى پيشرفته تر باشيد در مذاكرات سياسى هم پيشرفته تريد در حالى كه اينگونه نيست. در مذاكره يك ديپلمات ارزشى كمتر از جبهه رفتن نداشت. الان همه فكر مى كنند آمريكا در مذاكرات بهتر از همه است در حالى كه اينطور نيست، آنها با آن همه تكنولوژى پيشرفته در افغانستان هرجا را مى ! زنند به عنوان مثال از قضا مجلس عروسى است در حالى كه فكر مى كنند محل تجمع طالبان است.

در ويدئو زير بنی صدر اولین رئيس جمهور حکومت ملايان علت فريب خوردنش را از خمينی شرح ميدهد

http://www.youtube.com/watch?v=w83FVM5Tx9U&feature=related

 

ایرانی دیگری میگوید

به افشا
همه اینهایی که شما می گویید درست .جمهوری اسلامی برای بقای خودش حتی حاضر است با شیطان در جهنم هم ملاقات کند و قرارداد ببندد .ولی این توضیحی در مورد وضعیت کنونی رابطه ایران و امریکا نمی دهد .امریکا پس از صرف هزینه بسیار از عراق خارج شده است .سیاست های نئوکانی آنطور که انتظار داشته اند پیش نرفته است .پس از سرنگون کردن قذافی و بالا گرفتن شورش ها در سوریه . پیوستن احتمالی بشار اسد به قدافی ، حل مسئله ایران در دستور قرار گرفته است . لابیست های رژیم ایران در امریکا مثل نیاک با دشواری بسیار زیادی روبرو هستن برای متقاعد کردن سیاست مداران امریکایی برای از سرگیری مذاکره با ایرانیها . در مرزهای جنوبی ایران امریکا هم در فضا و هم در آب بر منطقه مسلط است تحریم اقتصادی پیش درآمد حرکت نظامی علیه ایران است .تحلیل هایی که ایران را وابسته سیاسی به امریکا نشان می دهند خطر جنگ را ناچیز می انگارند
 
ایرانی دیگری میگوید
محمد رضا شاه و حسنی مبارک و قذافی هم نوکران و چکمه لیسان خو بی برای امپریالیسم بودند ، ولی وقتی با بالا گرفتن مبارزات مردم و پدید آمدن وضعیت انقلابی دچار وضعیت بحرانی شدند خود امپریالیسم آنها را قربانی نمود و رژیم وابسته و دست نشاندۀ دیگری را جانشین آنها نمود . در هر صورت اگر دربارۀ وابستگی و مزدور بودن رژیم جمهوری اسلامی که امروز دیگر اکثریت مردم ایران آن را می دانند افشاگری کنیم ،
خطر جنگ امپریالیستی در ایران را کم اهمیت جلوه نخواهیم داد ، امپریالیستها به محض اینکه در یابند منافع کلان خود را در ایران از دست خواهند داد حتی ممکن است در ایران دخالت نظامی نیز بکنند . یا مانند سال گذشته در لیبی دست به تشکیل اپوزیسیون وابسته به امپریالیسم زده و آنرا مسلح نموده و به جنگ داخلی دامن بزنند ، اینطور به نظر میرسد که کسانی مانند شما "عبد الله " و " پوران " موضوع دخالت امپریالیسم در مسائل ایران را نادیده میگیرید و این موضع شما انحرافی و خطرناک است
 
افشا جواب میدهد
 
بازی بستن تنگه برای کمک به آمریکا برای فروش اسلحه و تقویت اقتصادیش است.در ضمن کشور های عربی هم بهانه نوکری پیدا میکنند و ملایان هم عزت این که ضد آمریکا هستند.با تیر سه نشان تا مردم منطقه را فریب دهند یادتان باشد که سی سال پیش در زمان خمینی یک بار از فریب استفاده شد در آن زمان دوکشتی غرق شد تا خمینی و ریگان مردم ایران و آمریکا را فریب دهند.حالا هم ممکن است سه تا کشتی غرق شود تا اینها واقعی جلوه کند


امروزه بروشنی معلوم شده است که خمینی مزدور آمریکایی بود و با موافقت و همکاری با غرب جریان انقلابی حرکت مردم را بسمت دیکتاتوری دینی ولی در خط نوکری جهان سرمایه داری منحرف کرده است.

 

در لینک بالا میتوان بوضوح دید که خمینی نوکری بیش نبوده است.

این روزها دوباره بستن تنگه هرمز که سی سال پیش هم ملایان از آن دم میزدند دوباره لقله دهان ملایان شده است تا ایران لولوخورخوره منطقه معرفی شود و کشور های نوکر آمریکا مثل عربستان هم خرید اسلحه های میلیاردی خود را از آمریکا توجیه کنند.حمایت آمریکا از کشور های دیکتاتوری همان زیر پا گذاشتن حقوق بشر است و حرکتی ضد حقوق بشری و شرم آور است.در لینک زیر خرید اسلحه از سوی عربستان را از اربابان ملایان بخوانید

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/
 

فروش سلاح به امارات

فروش سامانه پيشرفته ضد موشک بالستيک تاد ( Thaad) به امارات توسط آمريکا
مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه: آمريکا مجوز فروش سامانه پيشرفته ضد موشک بالستيک تاد ( Thaad) را به امارات متحده عربی صادر کرده است.

امارات عربی متحده در قراردادی به ارزش يک ميليارد و ۹۶۰ ميليون دلار اين سامانه را از شرکت آمريکايی لاکهيد مارتين خريداری می کند.
بر اين اساس، لاکهيد مارتين قرار است دو سامانه تاد در اختيار امارات قرار دهد.

فروش اين سامانه بخشی از طرح باراک اوباما برای ايجاد يک نظام منطقه ای در خاورميانه برای مقابله با افزايش توان موشکی ايران است.

امارات نخستين کشوری است که سامانه Thaad را از آمريکا خريداری می کند. پيش از اين نيز اعلام شد عربستان سعودی در قراردادی به ارزش ۳۰ ميليارد دلار، ۸۴ جنگنده اف ۱۵ از آمريکا خريداری می کند.


خمینی در روز کودتای مرداد در خیابانها بنفع شاه کار میکرد
http://efsha.squarespace.com/blog/2010/8/20/296385958860.html
 


ملایان نوکران جهان خواران سرمایه دار

http://efsha.squarespace.com/blog/2009/9/16/968384534225.html
 جواب خانم قبلی
همه کسانی که معتقدند جمهوری اسلامی یک رژیم از نظر سیاسی وابسته است .
اصلا گفتن اینکه امپریالیزم برود و بر علیه رژیم وابسته به خودش دست به عملیات نظامی بزند یک تناقض در گفتار است .اگر رژیمی وابسته است خوب با یک دستور از بالا کنار می رود .مثل رژِیم شاه و بن علی و مبارک و سوهارتو .رفقایی که تفاوت بین ارتجاع سیاسی و استقلال سیاسی را در ک نمی کنند ناچار می شوند در برابر واقعیات چشم خود را ببندند.یکی از همین رفقای معتقد به وابستگی سیاسی جمهوری اسلامی در سایت فدایی نوشته بود که به هیچ وجه امپریالیسم قصد ندارد مزدور خود یعنی قذافی را براندازد یک ماه بعد از نوشتن این مقاله رژیم قذافی سرنگون شد .جمهوری اسلامی با ارتجاعی ترین محاقل سیاسی در دنیا معامله می کند .انواع و اقسان کشورهای سرمایه داری و اسرائیل و غیره .برای رژیم جمهوری اسلامی مهم مسئله بقاست .با اینکه یک رژیم مذهبی هستند حتی با رژیم های امریکای لاتین مثل کوبا و ونزوئلا و بولیوی و نیکاراگوئه هم روابط بسیار حسنه دارند .با اینکه به خون هواداران چه گوارا در ایران تشنه اند و هزاران نفر از آنها را هم کشته اند در کوبا احمدی نژاد به چه گوارا ادای احترام می کند .فکر می کنم زمان این تئوری های وابستگی سال هاست که سپری شده .برای توضیح جهان پیرامون باید از واقعیات حرکت کرد نه از ذهنیات .
 
 
یکی از ایرانیان قبلی پاسخ میدهد
 
اینهمه مدرک و سند که برای مثال "افشا " در این صفحه به آنها اشاره نموده نمیتواند فقط " ذهنیات " باشد . من فکر میکنم که کشور ما ایران هنوز کشوری نیمه مستعمره است و در وضعیت فعلی در چنگال استعمار و استثمار نو و مدرن گرفتار است ، امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا در ایران و با وجود رژیم مزدور جمهوری اسلامی منافع کلان در ایران دارند . ولی تاریخ مصرف این رژیم برای آنها به پایان نرسیده است . رژیم ج.ا. تا انجا که بتواند به سرکوب و خفقان و کشتار برای حفظ موجودیت خودش ادامه خواهد داد و تا وقتی به وسیلۀ سرکوب و کشتار خود سیستم سرمایه داری وابسته را که مشغول استثمار خلقهای ایران است حفظ کند امپریالیسم هم از این رژیم راضی خواهد بود . در صورتی که به علت قیام مردم و انقلاب خلقی این رژیم دچار بحران شدید شود ، آنگاه امپریالیسم دخالت آشکار خود را درایران هم نشان خواهد داد ، آنگاه است تاریخ مصرف رژیم بد نام و بی آبروی گذشته که در در گیری های خیابانی هزاران نفر از مردم را به خاک و خون کشیده نیز به پایان خود نزدیک میشود ، شما به فرجام تمام رژیمهای دیکتاتور و وابسته دقت کنید هیچکدام از آنها با یک تماس تلفنی از طرف امپریالیسم سرنگون نشده اند ، بلکه تا آخرین لحضۀ حیات شوم و ننگین خود در برابر خواست و حقوق خلق مقاومت نموده اند ، در واقع هم این رژیمهای وابسته و هم امپریالیسم هر دو دشمنان قسم خوردۀ خلقهای تحت ستم و استثمار میباشند و و ظیفۀ این رژیمهای وابسته هم این خواهد بود که تا آنجا که میتوانند برای حفظ منافع امپریالیسم و نظام ظالمانۀ سرمایه داری دست به کشتار مبارزین و انقلابیون بزنند .
 
خانم قبلی پاسخ میدهد
 
این ها که مدرک نیست .از فلان منبع امپریالیستی جنس خریدن که مدرک نمی شود .جمهوری اسلامی هزار جور رابطه با کره شمالی و چین و ونزوئلا و کوبا دارد .آیا جمهوری اسلامی وابسته به چین یا کره شمالی است ؟ به جای این نوع بحث که کی به کجا وابسته است و تئوری های توطئه روند واقعی حوادث را دنبال کنید .البته اگر می خواهید از مردم عقب نیفتید .یک کمپ هوادار دخالت نظامی در حال شکل گیری است یارگیری ها را هم شروع کرده اند .دیگر به چلبی های نوع ایرانی اش مثل شلوغ باز هایی چون نوری زاده اعتماد ندارند . رضا پهلوی و شهریار آهی وحشمت رئیسی و مجاهد و ماسالی و طبرزدی و نکهدار و مهتدی و اعظمی و سازگارا وجبهه ملی و دارو دسته سبز را دارند در یک دیگ می جوشانند .تا ببینیم چه آشی برایمان می پزند .
 
 

 پاسخ یکی از ایرانیان قبلی

همین سازمانها و اشخاص سیاسی که نام بردید بعلاوه رژیم ج. ا. و امپریالیسم همگی دشمن طبقۀ کارگر وخلق ایران و کمونیستها و انقلابیون واقعی میباشند . و تمامشان گرچه ظاهراً هم با یکدیگر به فحاشی مشغولند ولی در باطن و پشت پرده از یکدیگر پشتیبانی میکنند .
زیرا هدف همۀ این سازمانها و اشخاص سیاسی که نام بردید و رژیم جمهوری اسلامی و امپریالیسم حفظ نظام ننگین سرمایه داری است . همۀ اینها دشمن طبقۀ کارگرند .

طرفدار فداییان خلق میگوید

خواهش می کنم بی انصافی نکنید و اعظمی و ماسالی را که هر دو چریک فدایی بوده اند کنار رضا پهلوی و آهی نگذارید .ماسالی به عنوان نماینده سازمان فدایی در ظفار بوده است اعظمی هم از فداییان قدیمی است .

افشا پاسخ میدهد

قطب زاده بعنوان نماینده خمینی در کنفرانس گوادلوپ شرکت کرده است و آمریکا ژنرال هایزر را فرصستاده است تا ارتش را از اقدام بر علیه وی هشدار دهد و در خواست بی طرفی ارتش را بگوش فرماندهان ارتش برساند .خمینی در کودتا علیه مصدق هم در همین جبهه بوده است و در انقلاب هم وقتی که از سخنرانی فلسفی واعظ بنفع کوتای شاه و آمریکا در پادگان رشت صحبت کرده بود و عده ای در اوایل انقلاب مطرحش کردند خمینی با صراحت از فلسفی و موضع سیاسی اش دذر آن زمان دفاع کرد. ریگان بوی کیک و انجیل امضا شده فرستاده است و با کمک خمینی به آزاد نکردن گروگانها در زمان ریاست جمهوری کارتر بمقام ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شدو برای این که وجهه ریگان را بالا ببرد خمینی گروگانها را درست در زمان سوگند ریاست جمهوری ریگان آزاد کرد تا موقعیت ریگان را تقویت کند و ریگان و تاچر دمار از روزگار کارگران تمام جهان در آوردند ولی شما میگویید اینها مدرک نیست!!!!
در ضمن استقلال سیاسی بدون استقلال اقتصادی نمیتواند مطرح باشد آلمان با این که غذا صادر میکند و خودکفا است و یا فرانسه و انگلیس این اندازه وابسته به سیاست آمریکا هستند چگونه است که رژیم ایران که تمام نیازش و در آمدش فقط از خارج امین میشود مستقل باشد؟ اینها در امور داخلی استقلال دارند هر چقدر بخواهند کشتار کنند منتها مزاحم امپریالیستها و وجهه سیاسی و فرهنگی آنها نشوند ولی در عمل دستهای امپریالیستها در حمایت از این رژیم و نوکری این رژیم ملایی بشدت رو شده است.بالا آوردن ملایان یک دلیلش هم برای نابودی اسلام خواهی در منطقه بوده است.در ضمن خود اقتصاد دلالی بر اساس واردات که در رژیم ملایان و رژیم شاه مشترک است با نوکری و استبداد و دیکتاتوری همواره توام است و مانعی برای استقلال سیاسی است.اصلا به تاسیس جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی عراق نگاه کنید که با کمک ملایان به آمریکا توسط آمریکا برای زدودن رقبای ملایان انجام شده است.نیروهای مجلس اعلای عراق هم همزمان با نیروهای انگلیس از ایران وارد عراق شده اندنیروهایی که بیست سال توسط ملایان پروار شدند و مشابه نیروهای مجاهدین خلق در عراق بوذه اند.این چگونه استقلالی است که ملایان دارند ولی کل عمل کردشان بنفع آمریکا و همسو با منافع آمریکا است

 

خانم قبلی دوباره پاسخ میدهد

می دانید اشکال کجاست؟ من فکر می کنم بعضی رفقای ما می پندارند برای اینکه ضرورت مبارزه برای براندازی جمهوری اسلامی را ثابت کنند ، اول باید با دلیل . مدرک نشان دهند این رژیم وابسته به امپریالیسم است بعد با آن مبارزه کنند . وابسته نبودن و از نظر سیاسی مستقل بودن هیچ رژیمی را مترقی نمی کند .سیاستی که جمهوری اسلامی در مورد مسئله فلسطین و لبنان و عراق و مسئله ادامه دادن فعالیت های هسته ای دنبال می کند سیاست مورد علاقه امپریالیست ها نیست .تمامی تلاش برای دستیابی به و راه اندازی نیروگاه های اتمی از سوی جمهوری اسلامی هم یک تلاش واقعی است .افسانه نیست تبلیغ سیاسی صرف نیست.همانطور که ترور دانشمندان هسته ای واقعی است .فعالیت های پیگیر سیاسی جمهوری اسلامی در عراق نیز باب میل امریکایی ها نیست. در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری امریکا بار ها شنیده شد که روی کار آمدن دولت مالکی در عراق که روابط بسیار نزدیکی با جهوری اسلامی دارد در واقع شکست استراتژی امریکا در عراق و به هدر رفتن خون 4 هزار سرباز و معلول شدن تعداد زیادی از آن هاست .ایجاد گروه ارتجاعی حزب الله در لبنان مسلح کردن این جریان خرج میلیاردها دلار هرساله برای تقویت این جریان در رویارویی با اسرائیل نیز چیزی باب میل اسرائیلی ها نیست .ترور مغنیه خواب و خیال نبود ، در واقعیت انجام شد .ی دلیل نیست که به خاطر همین زاویه از برخورد جمهوری اسلامی با امپیریالیست ها برخی گروه ها و سازمان های چپ و ضد امپریالیستی در امریکا و اروپا به جمهوری اسلامی سمپاتی نشان می دهند . مبارزه علیه جمهوری اسلامی را علیرغم این اختلافات و واقعیات باید سازمان داد وگرنه اگر بایستیم و اصرار کنیم که مرغ یکپا دارد مسئله ما حل نخواهد شد .مدارکی که افشا نشان می دهد درست ، ولی مگر اولین بار در تاریخ است که نیروهای ارتجاعی در یک زمان باهم یار و متحد هستند و در زمان دیگر روی مسئله دیگر باهم جنگ و نزاع می کنند .رژیم ایران در رویارویی با کارگران و کمونیست ها و پیشبرد سیاست های نئولیبرالی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول با امپریالیست ها همساز است ولی در مسئله عراق ، فلسطین ، لبنان ، اسرائیل و استفاده از انرژی هسته ای سیاست مستقلی را دنبال می کند .همین سیاست متفاوت به تنش بین این دو نیرو منجر می شود .

 

افشا پاسخ میدهد

بنظرم چنین میآمد که دوستانی که از استقلال ملایان میگفتند با نظر مثبت به ملایان نگاه میکردند که این نظر مثبت داشتن غلط است و ملایان بجز نحسی و بدبختی چیزی ببار نیاورده اند حتی اگر از نظر سیاسی  مستقل . اگر به این کارها باشد شاه هم در تاسیس اوپک خلاف نظر آمریکا کار کرده است و باید مستقل بوده باشد.روی این رفتار ها نمیتوان استقلال را بکسی نسبت داد.استقلال سیاسی وقتی است  که استقلال اقتصادی و علمی داشته باشیم که نداریم.منافع حاکمیت ایران در نود سال اخیر با منافع تولید کنندگان جهانی (آمریکا و انگلیس و اقمار آنان در زمان خود) همسو بر ضد منافع مردم ایران و تولید داخلی بوده است.تنها در زمان مصدق که وی کوشش کرد صادرات بیشتر از واردات شد آن هم هنگامی که نفتی هم صادر نشد
راه مصدق راه ماست
http://efsha.squarespace.com/blog/2011/3/18/454200915799.html
که ارتجاع داخلی یا سرکردکان دلالان وارد کننده اجناس خارجی بکمک همانها زیر آبش را زدند و بر علیه اش کودتا کردند.شاه نوکر بود و ملایان هم با ادامه همان اقتصاد شاهانه منتها بارها دلالی تر نوکر هستند.تقویت بنیادهای اسلامی منطقه بنفع اسراییل است که خود اسراییل در تاسیس حماس دستی داشته است تا جناح مذهبی را بر علیه جناح ناسیونالیستی و سکولار الفتح تقویت کند و الفتح را تضعیف کند و نتیجه دو تکه شدن فلسطین بود.سیاست ملایان هم در خط اسراییل و آمریکا در این مورد است یعنی تضعیف مقاومت و بردن آن بسوی ارتجاع.بجای جنبش امل حزب الله را با پولهای دزدیده شده از مردم ایران ساخته اند تا جناح ارتجاعی را در منطقه تقویت کنند.ملایان مرتجع و نوکر خارجی و دیکتاتور . دزد هستند وباید بروند

 

 

 

 

Posted on Wednesday, January 18, 2012 at 08:46PM by Registered Commenterافشا | CommentsPost a Comment

PrintView Printer Friendly Version

EmailEmail Article to Friend

Reader Comments

There are no comments for this journal entry. To create a new comment, use the form below.

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>